Átlépi-e az ingerküszöböt: Virginia állam a dollár összeomlására készül
Megszoktuk már, hogy az igazán fontos hírekkel nem találkozhatunk szinte sehol. Összegyűjtve, elemezve még ritkábban. Most egy olyan jelenségről gyűjtött össze munkatársunk hírcsokrot, amely fontos lehet - főleg Gerald Celente előrejelzéseinek fényében. Minzt ismert, Celente a 2008-as válságnál is komolyabb nehézségeket, gyakorlatilag az USA összeomlását jósolta 2011-12 környékére. Korábban írtuk:
"S máris 2012-nél vagyunk, írja. Éhséglázadások, agrárfelkelések, diáklázadások, adók ellen tiltakozók, hajléktalan megmozdulások, kísértetvárosok és kísértet nagyáruházak, sztrájkok, ipari szabotázs, bandaháborúk, farkastörvény, terror - írja negyedéves jelentésében, ami honlapjukon megrendelhető."
Az adók elleni tiltakozás kezdetét vette. Vájt fülűek felfigyelhettek rá:
Támadás a dollár ellen
Az Arab-öböl menti országok, Franciaország, Kína és Oroszország titkos lépéseket tesznek azért, hogy az olajkeresreskedelem ne dollár- hanem egy új valutakosár alapon működjön, melyben japán jen, kínai jüan, euro, arany és egy egyelőre meg nem nevezett új (esetleg tervezett) pénz van. (The Independent)
A hírre máris eséssel reagált a dollár (Bloomberg), 0,6%-ot esett az euróval és a jennel szemben is, míg a két valuta egymáshoz képest nem változott.
Államcsőd állhat elő az USA-ban és Angliában?
A GEAB előrejelzése szerint 3 egyszerre begyűrűző és beérő folyamat miatt államcsőd állhat elő az USA-ban és Angliában.
1. Tömeges munkanélküliség, a munkanélküliség növekedése.
2. Csődhullám: bankok, biztosítók, cégek.
3. A dollár gyengülése.
A folyamatok együttes hatását erősíti, hogy a válság immár a második leghosszabb 1929 óta; illetve, hogy a világkereskedelem nagyot zuhant (ábra). A körök az adott ország kereskedelmének nagyságára utalnak, az oszlopok pedig a csökkenésre százalékban.